Netflix na iOS automatycznie pobierze nowe odcinki seriali

Netflix wprowadza dla iOS nową funkcję, która ucieszy fanów seriali. Dzięki niej aplikacja automatycznie pobierze nowe odcinki oglądanej produkcji.

Netflix dla ponad 100 mln osób na całym świecie, jest głównym źródłem seriali. Platforma nie tylko oferuje seriale licencjonowane, ale też samodzielnie produkuje ich bardzo wiele. W swej ofercie ma więc takie hity, jak Strange Things, The Punisher, House of Cards oraz wiele innych.

Oglądanie seriali na ekranie smartfona lub tabletu może jednak sprawiać pewien problem. Potrzebne jest bowiem stałe połączenie z siecią, a w przypadku osób korzystających z ograniczonych pakietów danych, nie jest to tania przyjemność. Dlatego parę lat temu wprowadzono funkcję oglądania offline. Opcja umożliwiała wygodne pobranie do pamięci smartfona odcinków ulubionego serialu, by można je było następnie obejrzeć bez połączenia z netem.

Ta funkcja również ma pewną wadę, gdyż szybko zapełnia nam pamięć telefonu powodując, że nie ma w niej już miejsca na nowe aplikacje. Użytkownik musiał więc ręcznie usuwać pobrane epizody, co nie jest najwygodniejsze.

Netflix zareagował więc na potrzeby swych subskrybentów i w lipcu zeszłego roku udostępnił na Androida funkcję automatycznego pobierania. Opcja automatycznie kasuje obejrzany już odcinek serialu, a następnie pobiera kolejny. W dobie nielimitowanego internetu mobilnego okazało się to bardzo przydatne, gdyż nie musimy już martwić się o zapełnienie pamięci telefonu.

Dotychczas z funkcji inteligentnego pobierania mogli korzystać tylko posiadacze Windowsa oraz Androida, ale wreszcie trafiła ona również na iOS. Wystarczy tylko zaktualizować aplikację, a następnie aktywować funkcję klikając na odpowiednią ikonę w sekcji pobierania.

Netflix

Źródło: Media.netflix.com

You may also like...