DxOMark przetestował aparaty Samsunga Galaxy A71

Znany serwis DxOMark, wziął na swój warsztat kolejny smartfon Samsunga. Specjaliści przetestowali aparaty modelu Galaxy A71, których możliwości były rozczarowujące.

Jeśli lubicie robić dobre zdjęcia i chcielibyście kupić najnowszego Samsunga Galaxy A71, to powinniście dobrze to przemyśleć. DxOMark przetestował właśnie aparaty nowego produktu koreańskiej marki, których możliwości okazały się gorsze od oczekiwań. Średnia ocena tego modelu wyniosła bowiem tylko 84 punkty. Jest to wynik porównywalny z zeszłorocznym modelem Galaxy A50, jak również Moto One Zoom oraz Nokia 7.2.

Jakie były wrażenia z testu? Eksperci docenili wysoki zakres dynamiczny głównego 64 MP aparatu, który okazał się lepszy od iPhone’a 11 oraz Pixel 3a. Zaletą 1/1.72″ sensora jest niezła reprodukcja kolorów, aczkolwiek nie jest idealna gdyż biel wpada nieco w błękit. Niestety choć sensor ma na papierze wysoką rozdzielczość, to ilość detali jest już mniejsza niż byśmy się spodziewali. Poza tym zdjęcia robione przy słabym świetle wydają się niedoświetlone, natomiast autofokus jest daleki od ideału.

Aparat szerokokątny także ma pewne niedociągnięcia. Na zdjęciach zauważalne są bowiem zniekształcenia obrazu. 12 MP sensor ma natomiast niezły zakres dynamiczny, zaś rejestrowane kolory są nasycone, ale za to kiepsko radzi sobie w pomieszczeniach. Jakość zdjęć z użyciem zoomu także nie powala, gdyż uwypukla się wówczas słaba jakość szczegółów.

Aparat równie słabo radzi sobie podczas nagrywania wideo. Ocena w tej kategorii wyniosła jedynie 74 punkty. Na plus zaliczyć można całkiem niezłą elektroniczną stabilizację obrazu oraz autofokus, który tutaj działa znacznie lepiej niż podczas fotografowania. Dynamiczny zakres jest jednak mocno ograniczony, natomiast jakość nagrań 4K nie ma porównania do sprzętu rywali.

Galaxy A71

Jeżeli mielibyście ochotę zapoznać się z pełną treścią recenzji, to zapraszam na tę stronę.

Źródło

You may also like...