Przedstawiciel producenta zdradza termin premiery Huawei Mate 30

Jeden z szefów Huawei potwierdził, że europejska premiera modelu Huawei Mate 30 odbędzie się już 19 września. Sprzęt dostanie Androida Q oraz EMUI 10.

Fani marki Huawei już niebawem będą mogli sięgnąć po swe portfele, by zakupić jej najnowszy produkt jakim jest Huawei Mate 30. Ten model jest szczególnie interesujący, gdyż miał pojawić się w sprzedaży już po utracie przez chiński koncern licencji na Androida. Nie było więc wiadomo jaki system operacyjny będzie posiadał. Na szczęście zakończyła się batalia z amerykańskim rządem, więc producent nadal może korzystać z Androida.

Według rosyjskiej strony Hi-tech.mail.ru, smartfon będzie zaprezentowany w Europie już 19 września. Ta informacja pochodzi od Wanga Chenglu, szefa działu oprogramowania Huawei. Pojawiła się natomiast podczas dyskusji dotyczącej nowego procesora Kirin 990 oraz nakładki systemowej EMUI 10.

Wciąż nie znamy jednak dokładnej specyfikacji nowego flagowca. Mówi się jednak, że pod jego maskę trafi najnowszy układ Kirin 990, który nie miał jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Najnowszy procesor będzie nie tylko wydajniejszy od swego poprzednika, ale też bardziej energooszczędny. Oczywiście nie jest to jeszcze przesądzone, gdyż inne doniesienia sugerują obecność procesora Kirin 985.

Wiemy natomiast, że będzie działał na platformie Android Q wraz ze wspomnianą nakładką EMUI 10. Pozostałe informacje poznamy więc już za nieco ponad miesiąc.

Huawei Mate 30

Źródło: Hi-tech.mail.ru

You may also like...