Huawei wchodzi na rynek telewizorów. Firma pokazała dwa modele z HarmonyOS

Huawei zaprezentowało dwa pierwsze telewizory z systemem HarmonyOS. Odbiorniki Honor Vision oraz Honor Vision Pro mają rozdzielczość 4K i wyposażone są w mocne procesory, zapewniające płynne działanie usług SmartTV.

Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, że Huawei w przyszłości wkroczy na zupełnie nowe dla siebie pole jakim jest sprzęt RTV. Doniesienia okazały się prawdziwe, gdyż producent oficjalnie zaprezentował dwa modele Honor Vision oraz Honor Vision Pro.

Oba produkty wyposażono w 55″ matryce 4K o częstotliwości odświeżania 60 Hz. Mogą się one pochwalić jasnością na poziomie 400 nitów, a kąty widzenia wynoszą 178 stopni. Wyświetlany obraz będzie więc miał identyczną jakość bez względu na kąt patrzenia. W odbiornikach zainstalowano również czterordzeniowy procesor Honghu 818 SoC z jednostką graficzną Mali-G51 oraz 2 GB pamięci RAM. GPU nie tylko zapewnia płynne działanie usług SmartTV, ale też wspiera wiele zaawansowanych technologii obróbki obrazu.

W sprzęcie zainstalowano również 3 porty HDMI, port USB 3.0, złącze Ethernet. Są także technologie bezprzewodowej łączności Bluetooth 5.0 i Wi-Fi 802.11ac.

Telewizory różnią się od siebie wyposażeniem. Honor Vision posiada 16 GB pamięci użytkowej oraz cztery 10 W głośniki. W modelu Pro znajdziemy natomiast 32 GB pamięci oraz sześć głośników po 10 W każdy. Dodatkowo wariant Pro posiada sześć mikrofonów oraz wysuwaną kamerę o rozdzielczości 1080p, które można wykorzystać do prowadzenia wideorozmów. Funkcjonalność zapewnia im natomiast zaprezentowany w tym tygodniu system HarmonyOS.

Oba telewizory będzie można kupić na chińskim rynku już 15 sierpnia. Model Honor Vision wyceniono w przeliczeniu na 540 dolarów, zaś wariant Pro kosztuje 680 dolarów. Producent na razie nie wspomniał o możliwości wprowadzenia sprzętu na inne rynki, więc nie wiemy czy da się je kupić poza Chinami.

Honor Vision

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...