Inteligentne kamery Netatmo przypilnują domu pod naszą nieobecność

Firma Netamo zaprezentowała najnowsze inteligentne kamery monitoringu. Produkty są kompatybilne z HomeKit Secure Video i wyposażono je w nowoczesne rozwiązania.

Amatorzy cudzej własności tylko czekają na to, aż opuścimy mieszkanie jadąc np., na wakacje, by mogli je okraść. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele rozwiązań pozwalających chronić dom lub mieszkanie pod naszą nieobecność, a jednym z nich są inteligentne kamery monitoringu Netamo.

Inteligentne kamery Netatmo chronią nasz dom

Firma właśnie pokazała najnowszy model zewnętrznych kamer, dostępny w wersji z alarmem lub bez, który jest kompatybilne z usługą HomeKit Secure Video. Dzięki temu posiadacze smartfonów Apple mogą teraz oglądać filmy zarejestrowane przez kamery, a także bezpiecznie przechowywać nagrania w usłudze iCloud.

Użytkownicy są szczególnie wrażliwi, jeśli chodzi o ochronę materiału wideo zarejestrowanego w ich domu. Chcą mieć pewność, że ich filmy pozostaną prywatne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Odpowiadając na tę potrzebę, zaprojektowaliśmy kamery z lokalną pamięcią. Z uwagi na prywatność danych i chęć zaoferowania dodatkowych opcji, zdecydowaliśmy się na kompatybilność z Apple HomeKit Secure Video. Pozwala to na bezpieczne przechowywanie zapisanej aktywności wykrytej przez Inteligentne Kamery Zewnętrzne w iCloud i udostępnianie ich wybranym osobom. Oprócz lokalnej pamięci, użytkownicy Netatmo mogą więc wybrać teraz jedną z 3 opcji umożliwiających przechowywanie kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, ich osobiste konto Dropbox lub serwer FTP.” – wyjaśnia Fred Potter, założyciel firmy Netatmo.

Inteligentne Kamery Zewnętrzne Netatmo ostrzegają użytkownika w czasie rzeczywistym w razie włamania. Potrafią rozróżnić ruch osoby, zwierzęta oraz pojazdy i natychmiast ostrzegają użytkownika w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności. Użytkownicy smartfonów firmy, oprócz podglądania nagrań w czasie rzeczywistym, mogą też je z ostatnich 10 dni.

Współpraca z innymi urządzeniami

Dużą zaletą sprzętu jest możliwość programowania automatyzacji kamer i współpracy z innym inteligentnym sprzętem domowym. Kiedy np., kamera wykryje osobę na naszej posesji, wówczas automatycznie włączą się świata ogrodowe.

Inteligentna Kamera Netatmo z alarmem jest dostępna w cenie 1649,99 zł. Dostaniemy ją na stronie internetowej www.netatmo.com oraz w sklepach Komputronik, EuroRTV, Cortland i Denon. Wersję pozbawioną alarmu możemy mieć już za 1399,99 zł.

Wszystkie funkcje Inteligentnych Kamer Zewnętrznych są dostępne bezpłatnie. Korzystanie z Kamer lub uzyskanie dostępu do ich danych nie wymaga żadnego abonamentu ani dodatkowych kosztów.

inteligentne kamery

Źródło

You may also like...