Smartfony będą robić lepsze zdjęcia

Smartfony już dawno zastąpiły aparaty fotograficzne i teraz to one są najczęściej używane do wykonywania zdjęć. Nie są jednak doskonałe i czasem jakość fotografii pozostawia nieco do życzenia. Wkrótce stanie się jednak znacznie lepsza, dzięki nowemu sensorowi stabilizacji obrazu.

Smartfon to małe i stosunkowo lekkie urządzenie, więc ciężko jest ustabilizować jego pozycję by uniknąć drżenia dłoni, mogącego pogorszyć jakość zdjęcia. Drżenie to kompensowane jest przez systemy stabilizacji obrazu, ale nie każdy smartfon je posiada, a w dodatku ich funkcjonalność bywa różna.Oppo opracowało jednak zupełnie nową technologię SmartSensor, będącą najmniejszym na świecie systemem optycznej stabilizacji obrazu przeznaczonej dla smarfonów. Wynalazek japońskiej firmy działa zupełnie inaczej od standardowej technologii OIS, która bazuje na soczewce, bowiem opiera się na specjalnym sensorze o grubości zaledwie dwóch kartek papieru.

Zamiast więc pomagać utrzymać pozycję soczewki, system porusza samym sensorem, by w ten sposób skompensować ruch. W efekcie tych działań system działa w trzech płaszczyznach, zamiast tylko dwóch, co przynajmniej na papierze powinno dać znacznie lepsze rezultaty.

Zobacz najtańsze smartfony

Na razie nie wiadomo jednak kiedy Oppo zechce zaimplementować nową technologię do swych smartfonów, czy też może będzie udzielało innym producentom licencji na jej wykorzystanie.

Źródło: Oppo.comYou may also like...