Archos zapowiada trzy smartfony z ekranami 18:9

Archos zaprezentuje na targach MWC 2018 trzy zupełnie nowe budżetowe modele z wyświetlaczami 18:9. Będą to modele ARCHOS Core 55S, Core 57S oraz Core 60S, które zobaczymy już pod koniec miesiąca.

Choć Samsung jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do swych smartfonów ekrany o proporcjach 18:9, to inne firmy nie zamierzają zostawać w tyle. Wielu konkurencyjnych producentów już adaptuje takie wyświetlacze do własnych urządzeń, a jednym z nich jest Archos.

Francuska marka zapowiedziała właśnie trzy zupełnie nowe modele z takimi ekranami, które planuje zaprezentować na zbliżających się targach w Barcelonie. Wszystkie trzy budżetowe modele wyróżnia zastosowanie ekranów w formacie 18:9. Nowe urządzenia ARCHOS mają ograniczone do minimum ramki boczne, co zostało podkreślone zastosowaniem szkła 2.5D o zaokrąglonych krawędziach. Dzięki temu można było zmieścić większe ekrany w mniejszych obudowach. Smartfony są smuklejsze, a pomimo większych przekątnych, wciąż można je obsługiwać jedną dłonią.

Modele Core 55S oraz Core 57S posiadają czterordzeniowe procesory 1,3 GHz, wspierane przez 1 GB pamięci RAM. W obudowach o wymiarach zbliżonych do klasycznych pięciocalowców, znajdziemy ekrany IPS o przekątnych odpowiednio: 5,45 i 5,72 cala. Smartfony dysponują 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 128 GB za pomocą karty micro SD.

Urządzenia wspierają tryb dual SIM i oferują łączność 4G. Z tyłu obudowy każdego z modeli znajduje się 8 MP aparat z autofocusem, mogący rejestrować wideo Full HD z prędkością 30 FPS. Przedni aparat do selfie ma rozdzielczość 2 MP. Baterie w obu modelach są wymienne, co jest w dzisiejszych czasach rzadko spotykane. Core 55S ma ogniwo o pojemności 2300 mAh, a większy Core 57S ma baterię 2500 mAh. Sugerowane ceny smartfonów to odpowiednio: 429 i 449 złotych.

ARCHOS Core 60S to smartfon z ekranem o przekątnej 6 cali, który dzięki zastosowaniu wyświetlacza w formacie 18:9, mieści się w obudowie o gabarycie smartfona 5,5-calowego. Podobnie jak pozostałe urządzenia z nowej serii Core, model 60S napędzany jest przez czterordzeniowy układ 1,3 GHz, ale ma 2 GB pamięci RAM. Wyróżnia się podwójnym aparatem z tyłu: 13 MP + 2 MP oraz przednim aparatem 5 MP.

Pamięć wewnętrzną o pojemności 16 GB można rozszerzyć za pomocą karty micro SD. Smartfon ma dodatkowo czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu obudowy. Urządzenie wspiera tryb dual SIM i modem 4G, a jego wymienialna bateria ma pojemność 3000 mAh. Cena sugerowana ARCHOS Core 60S w Polsce to 649 złotych.

Nowe smartfony zostaną zaprezentowane na stoisku firmy ARCHOS (hala 6, stoisko B60) podczas zbliżających się targów MWC 2018. W sprzedaży pojawią się na wiosnę.

ARCHOS

ARCHOS

ARCHOS

ARCHOS

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...