Cortana zintegrowała się z iPadem

Choć głównym asystentem systemu iOS jest nadal Siri, to Microsoft chce zaoferować użytkownikom sprzętu Apple alternatywę w postaci własnego pomocnika. Cortana od teraz znacznie lepiej wspiera iPada.

Opracowany przez inżynierów Microsoftu asystent Cortana, nadal nie jest tak popularny jak Alexa, czy chociażby Siri, z którego korzystają użytkownicy platformy iOS. Microsoft chce jednak by posiadacze sprzętu Apple mieli wybór i dlatego chce ich zachęcić do korzystania z własnego narzędzia.

Do tej pory Cortana nie była zoptymalizowana pod iPada, ale to się właśnie zmieniło. Microsoft wypuścił bowiem aktualizację, dzięki której cyfrowy pomocnik dopasowuje się do popularnego tabletu. Narzędzie dostało zupełnie nowy interfejs, który działa o 20% szybciej niż dotychczas. Wprowadzone usprawnienia znacznie podnoszą funkcjonalność narzędzia, a dodatkowo umożliwia ono wyświetlanie powiadomień także na innych urządzeniach. Jeśli np. ustawimy na telefonie przypomnienie o jakimś zadaniu, wówczas wyświetli się ono na Xboksie One, pececie lub iPadzie, w zależności od tego z czego aktualnie korzystamy.

Jeśli chcecie osobiście przetestować wprowadzone zmiany, to Cortanę na iPada znajdziecie w App Store.

Cortana

Źródło: Apple.com

You may also like...