Wyciekła specyfikacja nowego flagowca Nokii

Kilka dni temu fińska Nokia potwierdziła oficjalny powrót na rynek smartfonów. Koncern planuje wprowadzić do sprzedaży kilka modeli smartfonów, tym również flagowca. Chińskie źródła ujawniły jego prawdopodobną specyfikację.

Współpraca z Microsoftem, dla Nokii była niewątpliwie największym błędem w historii firmy. Urządzenia mobilne z Windosem nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem i sprzedano ich niewiele ponad 100 mln egzemplarzy.Rozstanie się z amerykańskim gigantem było dobrą decyzją, gdyż teraz Nokia będzie mogła powrócić na rynek urządzeń mobilnych, co zresztą niedawno potwierdziła. Wprawdzie fiński koncern nie będzie samodzielnie produkował smartfonów, a jedynie użyczał swego szyldu, ale i tak planowane modele zapowiadają się bardzo ciekawie.

Chińskie źródła ujawniły specyfikację techniczną nowego flagowca Nokii, który nie ma jeszcze roboczej, ani też oficjalnej nazwy. Z doniesień wynika jednak, że będzie to bardzo ciekawy sprzęt, który może stanowić poważną konkurencję dla telefonów innych producentów.

Nowy model posiadać będzie 5,2 lub 5,5″ ekran o rozdzielczości Quad HD, a także Snapdragona 820. Wprawdzie nie jest to najmocniejszy układ ze stajni Qualcomma, ale wciąż ma jeszcze niezłe osiągi, aby zapewnić płynne działanie aplikacji mobilnych, w tym także gier.Smartfon posiadać ma również metalową, wodoodporną obudowę, jak również kamerę z optyką firmy Carl Zess, która produkuje ją dla najlepszych na rynku aparatów fotograficznych dbając o to, by wykonywane przez nich zdjęcia były zawsze doskonałej jakości.

Reszta specyfikacji nie jest jeszcze znana, nie wiemy też kiedy nowy sprzęt trafi na sklepowe półki. Jeśli jednak będzie odpowiednio tani, z pewnością znajdzie wielu nabywców.

Źródło: Theandroidsoul.com

You may also like...