Nougat umożliwi zmianę rozdzielczości w Galaxy S7

Najnowsze wieści dotyczące funkcji, jakie Android 7.0 Nougat przyniesie dla Galaxy S7 wspominają o możliwości samodzielnej zmiany rozdzielczości ekranu. Standardowo, smartfon po zainstalowaniu systemu będzie więc pracował w Full HD.

Samsungi Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge posiadają wyświetlacze prezentujące obraz w rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli.W praktyce, taki ekran w tak małym urządzeniu nie ma większego sensu i jest to chyba tylko zabieg marketingowy, by pokazać konkurencji, że jego sprzęt ma wyższą rozdzielczość. Większość użytkowników i tak nie zauważy różnicy pomiędzy Full HD oraz QHD.

Nie wiadomo więc po co Samsung zainstalował w swym flagowcu ekran o tak wysokiej rozdzielczości, gdyż zamiast korzyści, jest to spora wada. Wymaga bowiem znacznie więcej energii, co skraca czas pracy sprzętu w porównaniu do modeli z ekranem Full HD. Producent chyba wreszcie zaczął myśleć podobnie, gdyż wkrótce użytkownik będzie miał możliwość samodzielnej zmiany rozdzielczości.

Tak wynika z beta testów Androida 7.0 dla obu tych modeli. Użytkownicy, którzy mieli okazję ją sprawdzić twierdzą, że po zainstalowaniu nowego systemu, Galaxy S7 standardowo działać ma on w rozdzielczości Full HD. Posiadacz tego telefonu w razie potrzeby, będzie mógł jednak ręcznie ją zmienić, przestawiając się pomiędzy 720p, 1080p oraz 1440p.To dobra wiadomość dla właścicieli tego smartfona, gdyż mniejsza liczba pikseli wyświetlanych na ekranie, będzie się wiązać z mniejszym zużyciem energii, a więc baterię trzeba będzie ładować rzadziej niż dotychczas.

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...

1 Response

  1. Ja pisze:

    Dlaczego piszecie po co samsung zrobił telefon z taką rozdzielczością?
    To oczywiste.. gogle VR -po to!