Sonos kończy wspieranie starszych głośników

Marka Sonos potwierdza, że w maju zakończy wspieranie starszych modeli głośników. Po tym czasie nie dostaną już żadnych aktualizacji oprogramowania.

Zaletą współczesnej elektroniki użytkowej, jest możliwość aktualizacji oprogramowania zarządzającej jego pracą. Dzięki temu producent może wzbogacić swój sprzęt o nowe funkcje, a także lepiej zabezpieczyć go przed ewentualnymi atakami hakerów. Niestety takie wsparcie nie jest dostępne na stałe, więc prędzej czy później aktualizacje się zakończą.

Taki scenariusz czeka niebawem posiadaczy starszych modeli głośników firmy Sonos. Firma oświadczyła, że niebawem przestanie dostarczać aktualizacje dla wcześniejszych urządzeń. Swój plan wprowadzi w życie już w maju.

Naturalnie nie oznacza to, że już za kilka miesięcy głośniki przestaną działać i trzeba je wymienić. W ich funkcjonowaniu nie zmieni się absolutnie nic. Po prostu sprzęt nie będzie już otrzymywał nowych funkcji.

Rzecz jasna nie oznacza to również, że produkty staną się mniej bezpieczne. Producent nadal zapewni głośnikom poprawki bezpieczeństwa oraz naprawi ewentualne błędy w oprogramowaniu. Na razie nie wiemy jednak jak długo wspomniane poprawki będą się ukazywały.

Sonos

Źródło

You may also like...