Kontroler Nintendo zaadaptowany do innych platform

Kontroler GamePad opracowany dla konsoli Wii U, to bardzo ciekawa technologia. Jej możliwości są na tyle duże, że pewna firma postanowiła je zaadaptować także do innych konsol.

GamePad to kontroler, który dzięki wbudowanemu ekranowi dotykowemu, może w pełni zastąpić telewizor i przekazywać obraz bezpośrednio z konsoli. Firma Advanced Gaming Innovations LLC zdecydowała się rozwinąć tę technologię, adaptując ją także do innych platform i stworzyła urządzenie o nazwie Crossplane.

Crossplane to kontroler oferujący podobne funkcje jak GamePad w przypadku Wii U, tyle że nie ogranicza się wyłącznie do tej jednej platformy, lecz współpracuje z pecetem, PlayStation 3, Xboxem 360 oraz Ouya. Urządzenie posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800, składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest wspomniany kontroler, drugim specjalna przejściówka do konsol, zaś ostatnim odbiornik HDMI, który może być podłączony do dowolnej konsoli lub innego urządzenia z wyjściem HDMI.

Sygnał jest przekazywany drogą bezprzewodową, zaś opcjonalnym wyposażeniem jest przełącznik HDMI , dzięki któremu można podłączyć kilka różnych urządzeń i korzystać z nich, przełączając kanały w kontrolerze. Crossplane może służyć nie tylko jako kontroler do konsol, oferujący funkcję przenośnego wyświetlacza, lecz współpracuje też z pecetem. A to oznacza, że można go wykorzystać jako tablet, by surfować po internecie, z dala od komputera, a nawet bawić się grami ze Steama.

Jakby tego było mało, kontroler może zostać zsynchronizowany z emulatorami dawnych konsol, takich jak PS2, GameCube, Nintendo 64, Sega oraz wieloma innymi.

Cena Crossplane może jednak odstraszyć przeciętnego gracza, bowiem urządzenie kosztować ma aż 350 dolarów, co jest kwotą ogromną w porównaniu do zastosowanych podzespołów. I to właśnie może być przyczyną porażki projektu, na który firma próbuje zebrać pieniądze poprzez Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...