Płaskie żarówki LED podbiją rynek?

Żarówki LED są bardzo przydatne w domowym oświetleniu, jednak z powodu ich wysokiej ceny, jeszcze przez długi czas nie staną się popularne. Istnieją jednak firmy, które dążą do obniżenia ceny produkcji takich żarówek, a jedną z nich jest NliteN.

Startup z amerykańskiego stanu Oregon, postanowił wprowadzić na rynek zupełnie nowy rodzaj lamp LED. Produkt w żaden sposób nie przypomina bowiem typowej żarówki. Założyciel firmy i samozwańczy inżynier Andy Turudic zbudował płaską żarówkę o grubości 2mm. Zapewnia przy tym, że dzięki takiej właśnie konstrukcji, można zaoszczędzić ogromne pieniądze na kosztach produkcji.

Żarówki LED przyszłości

LED od NliteN, będący odpowiednikiem 60-watowej żarówki, w zależności od wersji, oferuje światło o temperaturze 3000 i 4000K. Zwykle żarówki LED nie są tanie, gdyż technologia wymusza stosowanie drogich podzespołów, lecz ten model ma kosztować tylko 9,99 USD, czyli nieco ponad 30 złotych. Obecnie dobra żarówka LED to wydatek ponad 100 złotych, więc różnica w cenie jest znaczna.

Co więcej, te 10 dolarów ma być ceną obowiązującą tylko na początku produkcji. Turudic liczy bowiem na to, że jego produkt szybko się upowszechni zyskując popularność, co w przeciągu roku powinno doprowadzić do zmniejszenia ceny nawet do 3 dolarów.

Mimo faktu, iż żarówki LED są płaskie, pasują do standardowych gniazd, a więc nie trzeba będzie przerabiać domowej instalacji. To dobra wiadomość, bo jeśli zapragniemy sobie takową kupić, nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów.

żarówki LED

Źródło: 2d-light.com

You may also like...