Xiaomi zapowiada nowy tablet z Tegrą

Jeszcze do niedawna iPad miał niezagrożoną pozycję na rynku tabletów, ale to już przeszłość, szczególnie że pojawia się coraz więcej urządzeń z Chin, które dorównują produktowi Apple specyfikacją, a ostatnio nawet go przewyższają.

Firma Xiaomi, czyli chiński odpowiednik Apple, przygotowuje się do premiery swego najnowszego tabletu to nazwie Zimi Pad. Do sieci trafiły przecieki dotyczące specyfikacji technicznej, która zapowiada się całkiem nieźle.

Ten 7-calowy tablet zostanie bowiem wyposażony w czterordzeniowy procesor, aczkolwiek nie doskonale znany układ MediaTeka, lecz prawdopodobnie Nvidia Tegra. Niestety nie w najnowszej, czwartej generacji, lecz w trzeciej, co i tak powinno zapewnić wystarczającą moc do komfortowej pracy. Reszta podzespołów to 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB ROM.

Na tylnej ściance ozdobionej czerwonym paskiem, znajdziemy 13 Mpix kamerę, zaś z przodu mamy 2 Mpix. Bateria ma pojemność 4000 mAh. Tablet działa oczywiście na Androidzie z nakładką MIUI, a łączy się z siecią poprzez 3G HSPA + 2 EDGE.

Źródło: Mtksj.com

You may also like...