TRANSCEND prezentuje dysk SSD z interfejsem PCIe 4.0

Firma TRANSCEND przedstawia swój pierwszy dysk SSD z interfejsem PCI Express 4 x4. Nowy model dostępny jest w wersji 500 GB i 1 TB, a kosztuje odpowiednio 570 i 913 zł.

Jeżeli chciałbyś zmienić swój wysłużony dysk na coś nowszego, a przy tym znacznie szybszego, ciekawą propozycją może być najnowszy SSD firmy TRANSCEND. Producent zaprezentował właśnie najnowszy model MTE240S z PCI Express 4 x4.

Dysk powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Zastosowany w nim interfejs PCI Express 4 x4 zapewnia przepustowość 7,8 GB/s, a więc dwa razy większej niż w przypadku nośników z PCIe 3.0 x4. Wspiera także protokół NVMe 1.4, oferując prędkości odczytu do 3 800 MB/s i zapisu do 3 200 MB/s. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w komputerach domowych, służbowych, jak i systemów profesjonalnych. Umożliwiając płynne przetwarzanie dużych ilości danych bez jakichkolwiek opóźnień lub spowolnień.

Tak szybki nośnik będzie się oczywiście mocno grzał, dlatego producent wyposażył go w radiator grafenowy. Skutecznie poprawia odprowadzanie ciepła z dysku SSD, zapobiegając jego przegrzewaniu się podczas intensywnej pracy. Sama powłoka grafenowa jest bardzo cienka, przez co nie utrudni instalacji dysku w najsmuklejszych notebookach. Produkt jest też bardzo trwały, gdyż wytrzymuje pracę w zakresie temperatur od 0°C do 70°C.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo danych, którą zapewnia technologia LDPC ECC (Error Correction Code). Wykrywa oraz koryguje błędy pojawiające się podczas transferu danych.

Bezpłatna aplikacja SSD Scope Pro (udostępniona przez producenta) monitoruje stan dysku, pomaga zachować bezproblemową, wydajną pracę oraz zwiększa bezpieczeństwo danych. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu.

Dyski MTE240S są już dostępne w sprzedaży. Sugerowane przez producenta ceny to 570 PLN za 500 GB i 913 PLN za 1 TB. Nośniki obejmuje pięcioletnia ograniczona gwarancja producenta.

dysk SSD

Źródło

You may also like...