Samsung zakończył wsparcie flagowego modelu Galaxy S8

Po czterech latach od rynkowej premiery, Samsung oficjalnie zakończył wsparcie modelu Galaxy S8. Smartfon nie będzie już otrzymywał nowych aktualizacji oprogramowania.

Smartfony z Androidem są urządzeniami, które prędzej czy później tracą wsparcie producenta i przestają otrzymywać aktualizacje oprogramowania. Zazwyczaj okres ten wynosi dwa lata dla aktualizacji systemowych, natomiast łączny okres wsparcia zależy już od producenta. Jedni kończą go po trzech latach, inni dają więcej czasu, ale prędzej czy później czeka to każde urządzenie.

Naturalnie zakończenie wsparcia nie oznacza, że urządzenia staną się od razu bezużyteczne. Jednakże brak aktualizacji oznacza również brak poprawek bezpieczeństwa, a to już może stanowić zagrożenie. Smartfon stanie się bowiem podatny na ataki z sieci, a wówczas zapisane w nim dane będą zagrożone.

Obecni użytkownicy modelu Galaxy S8 powinni więc zacząć powoli myśleć o przesiadce na nowy sprzęt, gdyż właśnie Samsung zakończył jego wspieranie. Już od jakiegoś czasu model ten otrzymywał aktualizacje raz na kwartał, więc nie można powiedzieć, że koniec wsparcia jest zaskoczeniem. Co ciekawe model S8 Lite nadal ma wsparcie producenta, aczkolwiek aktualizacje otrzymuje jednie raz na pół roku.

Wspomniany flagowiec był pierwszym modelem Samsunga, w którym zrezygnowano z pojemnościowych przycisków. Producent pozbawił go również fizycznego klawisza home. Producent przestawił się na standardowe ekranowe przyciski ekranowe.

Galaxy S8

Źródło

You may also like...