Tablet Surface z bardzo małą ilością miejsca na pliki

Microsoft zapewne zastanawia się dlaczego jego tablet Surface nie sprzedaje się tak jak inne. Odpowiedź na to zagadnienie jest bardzo prosta – bo to kupa złomu.

Posiadacze pecetów doskonale wiedzą ile systemy operacyjne Windows potrafią zajmować miejsca na dysku. W przypadku komputerów osobistych, gdzie standardem są dyski o pojemności co najmniej 1 TB, 20 GB w tę czy w drugą stronę naprawdę nie robi różnicy.

Jednak tablety to co innego, tam pamięć użytkowa jest bardzo ograniczona i ilość zajmowanego przez system miejsca, staje się już poważnym problemem. Dla przykładu w Surface z Windowsem RT, system zabiera 13 GB miejsca na dysku. Jeśli mamy urządzenie z 64 GB dyskiem, to zostaje nam tylko 51 GB.

Znacznie gorzej jest w przypadku modelu Surface Pro, wyposażonego w Winsows 8 Pro. Tutaj system zajmuje już gigantyczne 45 GB!! Co oznacza, że w przypadku urządzenia z dyskiem 64 GB, dla użytkownika zostaje marne 19 GB. Jeśli kupimy wersję 128 GB, będzie trochę lepiej, bo dostaniemy już 83 GB miejsca na pliki, ale nadal strata pamięci jest dotkliwa.

Oczywiście można podłączyć dodatkowy nośnik za pośrednictwem złącza USB 3.0, ale to są dodatkowe koszty i to nie małe, w przypadku urządzeń działających w tym standardzie. Cóż, przywilej korzystania z Windowsa 8 Pro, jest w tym wypadku bardzo kosztowny.

Surface Pro będzie mieć swą premierę już 8 lutego, w sklepie Best Buy na nowojorskim Union Square.

Źródło: Softpedia.com

You may also like...