Serwisanci Porsche przyspieszają pracę dzięki technologii AR

Technologia rzeczywistości rozszerzonej sprawdza się nie tylko w rozrywce, lecz również w poważniejszych zastosowaniach. Zaczynają z niej właśnie korzystać pracownicy serwisów Porsche. Dzięki specjalnym goglom AR, mogą wykonywać swe zadania znacznie sprawniej.

Technologia AR początkowo była najchętniej wykorzystywana w rozrywce, a można ją spotkać nie tylko w wielu grach na konsole, ale też chociażby popularnym Pokemon Go. Coraz częściej zaczyna być jednak stosowana także do poważniejszych zadań. Najlepiej spisuje się w przemyśle motoryzacyjnym. Stosowana jest nie tylko w fabrykach do usprawnienia procesu produkcji, ale też w salonach, pomagając lepiej zaprezentować pojazd.

Teraz zaczęto ją stosować także w serwisach, a konkretnie mówiąc robi to Porsche. Niemiecka marka wyposażyła właśnie sporą część amerykańskich serwisów w okulary AR przeznaczone dla pracowników, którzy dzięki temu mogą sprawniej wykonywać swe zadania. Dodam, że od zeszłego roku testowano nowe rozwiązanie w ramach programu pilotażowego, a jako że się sprawdziło, teraz zastosowano je na szerszą skalę.

Serwisanci zazwyczaj bez problemu naprawiają najpowszechniejsze usterki w autach tej marki. Czasem jednak pojawiają się bardziej skomplikowane problemy, które wymagają udania się do kwatery głównej w celu znalezienia rozwiązania. To znacznie wydłuża czas naprawy pojazdu i nie jest korzystne dla właścicieli.

Dlatego technologia o nazwie Tech Live Look, wydaje się być znacznie lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu serwisanci mogą wymieniać się między sobą zdjęciami, by sprawniej diagnozować usterki. Informacje są wyświetlane w polu widzenia pracownika, który dostaje w ten sposób instrukcje oraz schematy, a także inną dokumentację. Może też otrzymać dokładną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi go przez proces naprawy lub wymiany uszkodzonego elementu.

Porsche wykorzystuje w swej pracy okulary ODG R-7, które posiadają procesor Snapdragon 805, dwa przezierne wyświetlacze 720p oraz kamerę o tej samej rozdzielczości. A działają pod kontrolą Androida. Wbudowana w nie bateria zapewnia około 6 godzin działania na jednym ładowaniu, co wystarcza do nawet bardziej skomplikowanych napraw.

Porsche twierdzi, że podczas testów Tech Live Look, okulary skracały czas naprawy aut aż o 40%. Do końca roku niemiecka marka chce wyposażyć w takie systemy wszystkich 75 amerykańskich dealerów.

Porsche

Porsche

Porsche

Źródło: Slashgear.com

You may also like...