Pentagon broni się przed cyber atakami

Przed hakerami nikt nie jest bezpieczny, dlatego aby zminimalizować ryzyko ataku, należy posiadać wysokiej klasy specjalistów od systemów bezpieczeństwa. I Pentagon właśnie takowych zatrudnia.

Media donoszą, że Pentagon właśnie pięciokrotnie zwiększył liczbę specjalistów ds. bezpieczeństwa, zajmujących się ochroną wojskowej sieci. Dotychczas zajmowało się tym 900 osób, lecz teraz ich liczba wzrosła do 4,900 osób.W tej grupie znalazł się zarówno personel wojskowy, jak i cywilny, a zadaniem drużyny specjalistów, będzie szybkie reagowanie na ataki przeprowadzane na serwery Pentagonu, przez takie grupy jak Anonymous, oraz wykrywanie złośliwego oprogramowania w komputerach elektrowni, co jak niedawno pisałem, stanowi bardzo poważny problem.

Sekretarz Obrony Leon Panetta przyznał, że do tej pory Stany Zjednoczone lekceważyły nieco kwestię cyber ataków, nie inwestując wystarczająco dużych pieniędzy w ochronę przed takimi zdarzeniami. Jednak w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie i Amerykanie będą chronieni również przed atakami z internetu.

Źródło: Reuters.com

You may also like...