Zmienił stolik do kawy w gigantyczny tablet

Stołowe komputery jeszcze przez jakiś czas będą powalały ceną, która ograniczy krąg ich odbiorców do największych biur lub hoteli. Ale od czegoś nosimy głowę na karku i skoro takie urządzenia są wciąż drogie, to dlaczego nie wykonać ich samodzielnie?

Mr. Ma, 40-letni komputerowy geek z chińskiego miasta Foshan, postanowił sam wykonać stołowy komputer i kosztowało go to zaledwie 1,282 dolary, czyli ułamek kosztów, jakie należałoby zapłacić za gotowy sprzęt.Inżynier branży IT z 20-letnim doświadczeniem, do zadania przygotował się bardzo profesjonalnie, zaopatrując się w 32-calowy ekran dotykowy, a także komputer PC z dwurdzeniowym procesorem 1,8 GHz, 1 GB pamięci RAM i Androidem Jelly Bean. W rezultacie powstał gigantyczny tablet wbudowany w stolik do kawy, którego funkcjonalność nie odbiega niczym od firmowego sprzętu.

Chińczyk teraz może na sprzedaży swych komputerów nieźle zarobić, ponieważ jego prototyp już znalazł pierwszego nabywcę, zaś przyjaciel Pana Ma poprosił o skonstruowanie kolejnego. Niewykluczone więc, że Mr. Ma niebawem rozpocznie masową produkcję stołowych komputerów, robiąc tym samym konkurencję dużym koncernom, sprzedającym podobny sprzęt za wiele tysięcy dolarów.

Źródło: Nanhaitoday.com

You may also like...