Vivo pokazało nowy patent na składany smartfon

Chińska firma Vivo zaprezentowała najnowszy patent na składany smartfon. To co odróżnia go od projektów innych firm, to wyświetlacz zajmujący cały przedni panel, bez widocznego notcha.

Jak już wielokrotnie pisałem, jedynie Royole, Huawei oraz Samsung proponują swym klientom składany smartfon. Nie oznacza to jednak, że inni producenci nie są zainteresowani tą technologią i część z nich przedstawia własne koncepcje urządzeń wyposażonych w elastyczny wyświetlacz.

Zalicza się do nich również Vivo, które właśnie zaprezentowało najnowszy patent złożony w chińskim urzędzie patentowym CNIPA. Opisuje składane urządzenie elektroniczne, które zawiera obudowę i wyświetlacz oraz ekran zamontowany na tej obudowie. Jedna strona obudowy to obszar bez wyświetlacza, w którym znajdują się elementy wewnętrzne.

To co odróżnia ten projekt od innych składanych modeli, to ekran zajmujący całą powierzchnię przedniego panelu. Nie ma więc na nim żadnych widocznych notchy czy innych wycięć. Trudno jednak powiedzieć, gdzie producent umieści kamerę do selfie, ale nie można wykluczyć, że zamontuje ją pod samym wyświetlaczem.

Konstrukcję tę wspiera dodatkowo sam mechanizm składania, umożliwiający lepsze czytanie, granie i ogólne zwiększający komfort korzystania ze sprzętu.

Rzecz jasna musimy pamiętać, że to tylko patent, a jak wiadomo droga od patentu do gotowego produktu jest bardzo daleka. Nie ma więc żadnej pewności, czy Vivo zdecyduje się stworzyć taki składany smartfon.

składany smartfon

Źródło

You may also like...