Chińska kryptowaluta coraz bliższa wprowadzenia do użytku

Chiny zapewniają, że niedługo pojawi się ich pierwsza kryptowaluta. Nie będzie jednak całkowicie bazowała na doskonale znanej nam technologii blockchain.

Chiny przez ostatnich kilka lat wyraźnie okazywały niechęć wszelkim formom kryptowalut, uważając je za zagrożenie dla gospodarki. Swego czasu wprowadzono nawet zakaz obrotu nimi w tym kraju. Wygląda jednak na to, że rząd robił to tylko na pokaz, gdyż przez ostatnie pięć lat pracował nad własnym cyfrowym pieniądzem. I wkrótce planuje go udostępnić.

People’s Bank of China ogłosił właśnie, że kryptowaluta jest już gotowa do wprowadzenia. Nie będzie to jednak ten sam rodzaj środków płatniczych jak chociażby Bitcoin, którego każdy może wydobywać. Jej struktura będzie bardziej złożona. Będzie polegać na dwupoziomowym podziale z People’s Bank na szczycie oraz komercyjnymi bankami poniżej. Taki podwójny system dystrybucji pozwoli uniknąć wpływu na ekonomię kraju.

Szef banku nie zdradził jednak kiedy dokładnie nowa kryptowaluta będzie dostępna. Chiny chcą jednak jak najszybciej wprowadzić ją do użytku, więc nie można wykluczyć, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

kryptowaluta

Źródło: Cnstock.com

You may also like...