Galaxy Watch Active pożegna popularny system sterowania sprzętem

Najnowsze doniesienia wskazują, że Galaxy Watch Active faktycznie zrezygnuje z ikonicznego bezela. Nabywcy zegarka będą więc musieli przyzwyczaić się do innego systemu sterowania.

Znakiem rozpoznawczym smartwatchy Samsunga z rodziny Gear, był ikoniczny bezel otaczający wyświetlacz. Nie była to bynajmniej ozdoba lecz bardzo wygodny system sterowania funkcjami sprzętu. Bezel jest obrotowy i dzięki temu użytkownik ma znacznie łatwiejszy dostęp do poszczególnych funkcji, bez ciągłego przesuwania palcem po ekranie.

Okazuje się jednak, że element ten nie pojawi się w nadchodzącym modelu Galaxy Watch Active. Już pierwsze rendery zegarka wskazywały na brak bezela, lecz nie było jeszcze pewności czy faktycznie producent z niego zrezygnuje. Teraz mamy taką pewność, gdyż brak elementu potwierdził serwis SamMobile.

W teorii usunięcie obrotowego bezela miało sprawić, że sprzęt będzie prezentował się bardziej elegancko i stylowo. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej, a dodatkowo może negatywnie wpłynąć na wygodę sterowania sprzętem.

Nowy zegarek ma bowiem 13 mm grubości, a więc odrobinę więcej od 11,6 mm jakie miał Gear Sport. Usunięcie bezela nie wyszczupliło więc obudowy. Problemem może być też wspomniane sterowanie funkcjami, gdyż wyświetlacz ma tylko 1,1″ i rozdzielczość 360 x 360 pikseli (poprzednik ma 1,2″). Użytkownik będzie więc zmuszony wielokrotnie przesuwać po nim palcem, gdyż mała powierzchnia ograniczy ilość wyświetlanych elementów.

Kolejną wadą zegarka może być bateria o pojemności zaledwie 236 mAh. Dla porównania Gear Sport ma 300 mAh, co wystarcza na około 48 godzin użytkowania sprzętu. Mniejsza bateria może znacząco skrócić ten czas, a tymczasem producent nie przewiduje wariantu z większym akumulatorem. Sprzęt dostanie natomiast nieco przeprojektowaną ładowarkę, będącą obecnie małą matą, na której zegarek kładziemy.

Galaxy Watch Active posiada oczywiście kopertę wodoszczelną do głębokości 50 m, a pod jego maską pracuje Exynos 9110 z 4 GB pamięci flash. Jest także Bluetooth 4.2, NFC oraz WiFi, zaś systemem operacyjnym jest Tizen.

Galaxy Watch Active

Źródło: Sammobile.com

You may also like...