Apex Legends ma szansę pokonać Fortnite. Wskazują na to statystyki Twitcha

Najnowsza gra Apex Legends może zagrozić popularności Fortnite. Statystyki Twitcha pokazują, że strzelanka jest znacznie chętniej oglądana niż tytuł Epic Games.

W miniony poniedziałek, Respawn Entertainment wprowadziło na rynek nową strzelankę zatytułowaną Apex Legends. Gra należąca do zdobywającego coraz więcej fanów gatunku Battle Royale, zyskuje popularność w szalonym tempie. W zaledwie osiem godzin od premiery, zagrał w nią milion osób. Natomiast w 72 godziny od premiery, liczba grających wyniosła już 10 mln osób.

Popularność gry coraz bardziej rośnie, a najlepiej obrazują to statystyki popularnej platformy Twitch. Z najnowszego raportu Dextero wynika, że w minionym tygodniu Apex Legends przyciągnęło 183 089 widzów. Dla porównania, w tym samym okresie Fortnte miało 115 947 widzów. Oba wyniki są imponujące. Warto jednak zaznaczyć, że zanim pojawiło się Apex Legends, produkcja Epic Games plasowała się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych.

Interesująco prezentuje się też szczytowa liczba widzów obu gier. Tytuł Respwan przyciągnął maksymalnie 491 894 widzów, natomiast Fortnite miało ich 326 454. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Fortnite ma zdecydowanie więcej streamerów, a mimo to nowa gra ma większą popularność.

Oczywiście na razie jest zbyt wcześnie, by można było stwierdzić czy ta popularność utrzyma się w dłuższej perspektywie czasu. Na razie jednak wygląda na to, że ma szansę wyprzedzić inne produkcje z gatunku Battle Royale.

Apex Legends

Źródło: Dexerto.com

You may also like...