Xiaomi zabiera głos w sprawie planowanego składanego smartfona

Chiński koncern Xiaomi wydało oświadczenie w sprawie składanego smartfona, w którym wyjaśnia techniczne aspekty sprzętu. Możemy też obejrzeć najnowsze rendery.

Kilka największych firm działających na rynku urządzeń mobilnych, już zapowiedziało swe składane smartfony. Jedną z nich jest Xiaomi, które właśnie wydało oficjalne oświadczenie w sprawie nowego sprzętu. Zdradza w nim techniczne aspekty sprzętu oraz opisuje jego wyposażenie.

Możemy w nim przeczytać, że kluczowy element sprzętu czyli ekran, powstał we współpracy z jednym z dostawcą podzespołów. Jednakże już za design, mechanizm jego składania oraz dostosowanie interfejsu MIUI, odpowiedzialni są inżynierowie Xiaomi. Firma zapewnia ponadto, że będzie pierwszym producentem, który pokaże światu obustronnie składany smartfon. Koncern wyjaśnia, że realizacja tego projektu nie była łatwa i przed projektantami stało wiele wyzwań, które należało pokonać. Producent musiał przeprowadzić mnóstwo badań, zanim udało się wybrać najlepszy projekt.

Możemy też zobaczyć jak nowy produkt będzie wyglądał, gdyż witryna LetsGoDigital zaprezentowała jego najnowsze rendery. Nie przedstawiają jednak oficjalnego wyglądu sprzętu, gdyż bazują na wcześniejszych przeciekach. Możemy na nich zobaczyć, że urządzenie składa się na kilka sposobów, które będą oferowały różną funkcjonalność.

Na górnej krawędzi obudowy składanego smartfona umieszczono przyciski, natomiast na dolnej znalazł się port USB-C. Słuchawka zapewne znajduje się w górnej ramce, jednak reszta elementów jego wyposażenia pozostaje wielką niewiadomą.

Pozostaje nam tylko liczyć na to, że Xiaomi podczas targów MWC 2019 odsłoni wszystkie karty i zaprezentuje działający prototyp.

składanego smartfona

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...