Tegoroczny iPhone jeszcze bez gniazda USB-C

W tegorocznych modelach iPhone’ów nie znajdziemy jeszcze gniazda USB-C. Z przecieków wynika, że amerykańska firma pozostanie na razie przy standardzie Lightning.

Od pewnego czasu mówi się, że Apple planuje całkowite porzucenie standardu Lightning i zastąpienie go złączem USB-C. Przez dłuższy czas traktowano te doniesienia jako zwykłe plotki. Pierwszy krok ku realizacji tego planu, firma wykonała jednak już w zeszłym roku. Najnowszy model iPada Pro nie ma już bowiem gniazda Lightning, a zamiast tego dostał popularniejsze złącze.

Można by sądzić, że teraz podobna zmiana może zostać przeprowadzona również w przypadku smartfonów i tegoroczne modele będą już miały USB-C. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że trochę trzeba będzie na to poczekać. Według japońskiego blogera Macotakara, jeszcze w tym roku iPhone posiadać ma dotychczas używane gniazdo. Jego zdaniem firma pozostawi je celem ograniczenia kosztów produkcji. Takie wyjaśnienie ma sens, gdyż w zeszłym roku sprzedaż smartfonów amerykańskiej firmy znacznie się zmniejszyła. Wszelkie oszczędności będą więc z pewnością mile widziane przez akcjonariuszy.

Oczywiście przecieki dostarczone przez Macotakara nie muszą się sprawdzić. Z drugiej jednak strony niedawne raporty mówiły, że iPhone 5G pojawi się dopiero w 2020 roku. To może sugerować, że Apple faktycznie woli działać bardziej zachowawczo i nie ryzykować wprowadzania zmian, które mogą dodatkowo zmniejszyć dochody koncernu.

USB-C

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...