iPhone 5G nie pojawi się w przyszłym roku. Dostaniemy go dopiero w 2020 roku

Z najnowszych doniesień wynika, że iPhone 5G nie będzie dostępny w przyszłym roku. Jego premiera najwcześniej odbędzie się dopiero w 2020 roku.

Wiemy nie od dziś, że pod względem rozwiązań technologicznych, produkty Apple są opóźnione w stosunku do konkurencji. Nowe funkcje amerykańska firma wprowadza do swego sprzętu często wiele miesięcy po rywalach. Choć wydaje się, że jej klientom wcale to nie przeszkadza.

Tak będzie też w przypadku najnowszej technologii bezprzewodowego internetu, która w przyszłym roku wejdzie na rynek. Smartfony z modemami 5G zapowiedziało już kilka firm, m.in., Huawei oraz OnePlus, które zamierzają wprowadzić je do sprzedaży w przyszłym roku. Jeśli liczyliście na to, że Apple również do nich dołączy, możecie się mocno rozczarować.

Z najnowszych doniesień opublikowanych przez serwis Fast Company wynika, że iPhone 5G do sprzedaży wejdzie najwcześniej w 2020 roku. Z doniesień strony możemy też dowiedzieć się, że w modelu tym prawdopodobnie zastosowany zostanie modem Intel 8161 5G, który ma być produkowany w procesie 10 nm. Tenże proces pozwoli zwiększyć gęstość tranzystorów, co przełoży się na wyższą prędkość i wydajność. O ile oczywiście Intel upora się z problemem przegrzewania się chipa. To właśnie działo się z poprzednią jego generacją, co negatywnie wpływało na zużycie energii.

Jeśli Intelowi nie uda się rozwiązać problemów technicznych, Apple może zdecydować się na współpracę z MediaTekiem, ale gdyż taki jest plan B. Firma ma jednak nadzieję, że jej partner będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami.

iPhone 5G

Źródło: Fastcompany.com

You may also like...