Ten telewizor zapewni kinowe wrażenia; aby go kupić musisz jednak być milionerem

Jeśli nie macie co robić z pieniędzmi i chcielibyście mieć w domu kino z prawdziwego zdarzenia, Samsung ma ciekawą propozycję. Jest nią najnowszy telewizor z serii The Wall, wyposażony w ekran o przekątnej 114 cali.

Każdy wie, że filmy najlepiej ogląda się w kinie, jednak mając odpowiednią gotówkę, można sobie takie kino stworzyć we własnym domu. I wcale nie trzeba polegać na projektorze, gdyż coraz więcej firm wprowadza do sprzedaży telewizory o przekątnych przekraczających 100 cali. Wśród nich jest firma Samsung, która ma w swojej ofercie ekrany z serii The Wall.

Telewizor dla milionerów

Pierwszy model z tej rodziny zaprezentowano w 2018 roku, podczas targów CES w Las Vegas, pokazując wówczas największy wariant ze 146 calowym ekranem. Od tego czasu południowokoreańska marka wprowadziła na rynek kilka bardziej przystępnych cenowo modeli z tej serii, o przekątnej 75 cali, 89 cali oraz 110 cali. Teraz marka zaprezentowała kolejny model o przekątnej 114 cali.

Jest to odbiornik w technologii MicroLED, która samodzielnie emituje światło i nie wymaga dodatkowego podświetlenia, jak standardowe telewizory. Przypomina to ekrany OLED, gdyż pozwala uzyskać prawdziwą czerń poprzez wyłączenie pikseli. Dodatkowo brak konieczności instalacji podświetlenia, umożliwia znaczną redukcję grubości telewizora. Jej największą zaletą jest jednak brak wypalenia matrycy, będący największą bolączką paneli OLED. Ekran jest więc znacznie trwalszy, gwarantując tym taką samą jakość obrazu, z nasyconymi kolorami oraz wyższą jasnością wynoszącą nawet 2000 nitów.

Warto dodać, że telewizory z serii The Wall są modułowe, a więc można skalować ich rozmiar, uzyskując pożądaną przekątną. 114 calowy odbiornik Samsunga z serii The Wall, pojawił się właśnie na rynku koreańskim. Na jego zakup mogą jednak pozwolić sobie wyłącznie milionerzy. To dlatego, że wyceniono go na 180 mln południowokoreańskich wonów (oko. 530 tys. zł).

Ekran niewątpliwie robi wrażenie, jednak wysoka cena mocno ograniczy krąg jego potencjalnych odbiorców. Samsung świetnie to rozumie, dlatego dla zainteresowanych zakupem przygotował kilka gratisów, które pozwolą łatwiej przełknąć wysoką cenę sprzętu. Firma dodaje więc do niego gratis 85 calowy telewizor Neo QLED QND900 o wartości ok. 32 tys. zł. Dodatkowo daje rabat na zakup głośników JBL L100 MK2, kosztujących ponad 16 tys. zł za parę. W ramach gratisów, nabywca otrzymuje jeszcze kupon na pobyt w hotelu Signiel Seoul o wartości ok. 8800 zł.

telewizor
Źródło: TechSpot

You may also like...