Samsung The Wall: modułowy telewizor 146-cali

Stoisko Samsunga na targach CES 2018 obfituje w nowości, szczególnie w zakresie sprzętu RTV. Koreański koncern zaprezentował tam dwa nowe telewizory, mianowicie 85″ model 8K Q9S oraz 146-calowy Samsung The Wall.

Ten rok będzie niewątpliwie stał pod znakiem telewizorów 8K. Wprawdzie odbiorniki 4K pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, to podczas targów w Las Vegas producenci zaczynają prezentować modele o rozdzielczości 8K.

Takie produkty możemy zobaczyć m.in., na stoisku Samsunga. Koreański koncern pokazał tam 85-calowy model Q9S, wyposażony właśnie w matrycę o rozdzielczości 8K w technologii QLED. Jest to obecnie największy istniejący telewizor 8K QLED, ale to bynajmniej nie jest jego jedyna zaleta. Producent wyposażył go bowiem we wbudowane SI, które zajmuje się skalowaniem obrazu do natywnej rozdzielczości. Samsung wyjaśnia, że dotychczas stosowane upscalery obrazu nie są w stanie poradzić sobie z podbiciem rozdzielczości treści do 8K, więc należało zastosować całkowicie nową technologię.

Nie jest to jedna nowość Samsunga zaprezentowana w Las Vegas. Producent pokazał jeszcze najnowszy, wyjątkowo duży telewizor o nazwie Samsung The Wall. Ekran w technologii MicroLED ma przekątną 146-cali i jest w rzeczywistości modułowy. Użytkownik może więc dodawać lub usuwać moduły, zmieniając w ten sposób wielkość telewizora.

Kolejną zaletą produktu jest także to, iż technologia MicroLED samodzielnie emituje światło i nie wymaga dodatkowego podświetlenia, jak standardowe telewizory. Przypomina to ekrany OLED, gdyż pozwala uzyskać prawdziwą czerń poprzez wyłączenie pikseli. Dodatkowo brak konieczności instalacji podświetlenia, umożliwia znaczną redukcję grubości telewizora.

Samsung nie wspominał nic o dostępności oraz cenie pokazanego sprzętu. Można więc założyć, że niezbyt szybko trafi do sprzedaży.

Samsung The Wall

Samsung The Wall

Samsung The Wall

Źródło: Neowin.net

You may also like...