Google Maps z przystankami

Google Maps, usługa amerykańskiego koncernu, która stała się dla wielu użytkowników podstawową nawigacją GPS, została właśnie wzbogacona o kolejną funkcję, umożliwiającą zaznaczanie przystanków na trasie przejazdu.

Wielu dojeżdża do pracy w kilka osób jednym samochodem, co oznacza że kierowca musi robić przystanki odbierając kolegów, a następnie odwozić ich do domu. Jeśli jest to małe miasto i trasę doskonale znamy, nie ma problemu, ale gdy metropolia jest większa, a pracownik nowy, wówczas trzeba używać nawigacji GPS.Zwykle używamy do tego celu Google Maps, jednak aplikacja po każdym przystanku lub zjechaniu z ustalonej trasy, przeliczała ją na nowo, a to nie było zbyt wygodne rozwiązanie. Google na szczęście wprowadziło zupełnie nową funkcję, która pozwala wprowadzać na trasie przystanki, nie zmieniając jej całkowicie.

Ustalając trasę możemy więc wybrać na niej kilka przystanków, informując gdzie mamy się zatrzymać, jednak nie zmieniając przy tym całej trasy. Na razie możemy takich przystanków wprowadzić jedynie cztery, co wydaje się być górnym limitem funkcji, ale być może w przyszłości ich liczba wzrośnie. Poza tym funkcja działa obecnie tylko z Androidem i nie trzeba aplikacji aktualizować, co oznacza że włączono ją po stronie serwerów obsługujących usługę.

Aby z niej skorzystać, trzeba jednak posiadać najnowszą wersję aplikacji 9.2.1, którą można pobrać z Google Play Store.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...