Tanie smartfony Amazonu z reklamami

Amazon wprowadza dla swych klientów nową promocję, w ramach której oferuje smartfony za połowę rynkowej ceny. Jest jednak pewien haczyk, gdyż ich nabywcy muszą w zamian oglądać reklamy wyświetlane na ich ekranie.

Smartfony są drogimi urządzeniami, więc szukamy różnych sposobów, które pozwolą nam zaoszczędzić nieco pieniędzy podczas ich zakupu. Jedną z takich metod oferuje nam księgarnia Amazon.Amerykański sklep wprowadził nową promocję, w ramach której subskrybenci programu Amazon Prime, do którego przynależność kosztuje 99 dolarów rocznie, mają możliwość kupienia smartfonów za połowę rynkowej ceny.

Jest jednak pewien mały haczyk, ponieważ te urządzenia wyświetlają spersonalizowane reklamy, informacje o promocjach oraz rekomendacje produktów, które są prezentowane na zablokowanym ekranie. Nie wiadomo jednak w jaki sposób zostało to zrobione, ale możliwe, że zainstalowane bloatware, które się tym zajmuje, zostało skonfigurowane jako aplikacja systemowa, więc jej odinstalowanie nie będzie możliwe.

Na razie w ofercie dostępne są dwa smartfony, mianowicie Blu R1 HD oraz nowa Moto G. Pierwszy z nich dostępny jest w cenie 49,99 dolarów, czyli o 50 dolarów taniej od ceny sklepowej. Moto G kosztuje natomiast 149,99 dolarów, czyli o 40 dolarów mniej. Kupując taki smartfon musimy się jednak liczyć z tym, że wyświetlane reklamy nie tylko pochłoną nam sporą część pakietu internetowego, ale też znacznie szybciej zużyją baterię, więc oferta może wcale nie być tak atrakcyjna jak można by sądzić.

Źródło: Phoenix.corporate-ir.netYou may also like...