Twitter z nocnym trybem dla Androida

Kilka tygodni temu media informowały o przeprowadzanych przez Twittera testach nocnego trybu dla Androida. Wygląda na to, że funkcja jest już bliska ukończenia, bowiem pierwsi użytkownicy zaczynają ją otrzymywać.

Producenci smartfonów oraz aplikacji mobilnych zaczynają wreszcie dostrzegać, że użytkownicy spędzają ze sprzętem niemal całą dobę i wielu z nich używa go również w nocy, co ma niekorzystny wpływ na ich wzrok oraz zdrowie.Jasny ekran świecący w ciemności nie tylko mocno męczy oczy, ale też niebieski kolor wyświetlany na ekranie zaburza sen. Producenci aplikacji zaczynają więc pracować nad specjalnymi nocnymi trybami pracy, a jednym z pierwszych, który taką opcję udostępni będzie Twitter. Znany portal społecznościowy w zeszłym miesiącu rozpoczął testy nowej funkcji pod Androida, a teraz zaczyna ją udostępniać swym użytkownikom.

Funkcja została zaimplementowana po stronie serwerów, więc nie ma potrzeby aktualizowania aplikacji. Osoby, które już otrzymały funkcję twierdzą, że można ją dowolnie włączać lub wyłączać, a jak widać na poniższym screenie, cała aplikacja stała się znacznie ciemniejsza, co sprawi, że używanie jej w nocy stanie się znacznie wygodniejsze.

Niestety nie ma jeszcze informacji kiedy nocny tryb będzie dostępny dla wszystkich użytkowników smartfonów.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...