LG szykuje własny telewizor 8K. Jego debiut odbędzie się w przyszłym roku

Firma LG już wkrótce wprowadzi do sprzedaży swój najnowszy telewizor 8K. Jego rynkowa premiera odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku.

Tegoroczna edycja berlińskich targów IFA pokazała nam, że producent sprzętu RTV są już gotowi na rewolucję na rynku telewizorów. Firmy niebawem wprowadzą na rynek nowy sprzęt, który będzie nam prezentował obraz w rozdzielczości znacznie wyższej niż dotychczas.

Na targach mieliśmy okazję zobaczyć jak działa sprzęt Samsunga, który niebawem trafi do sklepów. Wygląda na to, że LG Electronics również jest już niemal gotowe do tego, by zaoferować swym klientom telewizor 8K. Firma potwierdziła właśnie, że jego produkcja rozpocznie się w przyszłym roku, natomiast do sprzedaży trafić powinien w okolicach czerwca.

Oczywiście musimy pamiętać, że na razie dostępność treści w 8K, nie będzie zbyt duża, więc trudno będzie w pełni wykorzystać możliwości sprzętu. Pomocne mogą być jednak zaawansowane systemu upscalingu obrazu do natywnej rozdzielczości, oparte na sztucznej inteligencji. Z tego co pokazał Samsung widać, że całkiem nieźle dają sobie z tym radę.

Na razie wygląda na to, że przewagę na tym polu ma Sharp, który już w tym miesiącu wprowadzi do sprzedaży telewizor 8K. Produkt zostanie wyposażony w tuner UHD, dzięki któremu będzie można odbierać programy telewizyjne w tej rozdzielczości. A ich nadawanie planuje rozpocząć japoński NHK.

telewizor 8K

Źródło: Ajudaily.com

You may also like...