MediaTek za kilka dni pokaże nowy procesor 5G

Tajwański MediaTek zaplanował na 26 listopada prezentację nowego procesora 5G. Układ będzie wyposażony w modem Helio M70, a na rynek trafi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

MediaTek jest kolejnym producentem procesorów mobilnych, który będzie miał w swej ofercie układ wspierający technologię 5G. Według opublikowanej niedawno mapy drogowej, pierwszy procesor 5G wyposażony w modem Helio M70, miałby pojawić się na początku 2020 roku. Wygląda to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Tajwański producent potwierdził bowiem, że zaprezentuje produkt już 26 listopada, podczas imprezy MediaTek Summit.

Szczegółów technicznych układu o numerze modelowym MT6885, rzecz jasna nie znamy. Według niedawnych przecieków, producent wyposaży go w rdzenie Cortex-A77 oraz jednostkę graficzną Mali-G77. Chip dostanie ponadto trzecią generację silnika AI oraz będzie wspierał aparaty o maksymalnej rozdzielczości 80 MP i nagrywanie wideo w jakości 4K/60 fps.

Ciekawostkę stanowi natomiast modem Helio M70, który trafi również do procesorów przeznaczonych dla modeli ze średniego segmentu. Według nieoficjalnych doniesień znajdziemy go również w chipie MT6873, wykorzystującym litografię 7 nm FinFET oraz rdzenie Cortex-A76. Wspomniany chipset trafi do smartfonów kategorii cenowej poniżej 300 dolarów.

Plany tajwańskiej firmy na tym się jednak nie kończą, gdyż producent w niedalekiej przyszłości planuje przestawić się na litografię 6 nm firmy TSMC. Zapewni to jeszcze większą wydajność jej układom.

MediaTek

Źródło

You may also like...