iOS 13 utrudnia granie w Fortnite i PUBG Mobile

Jeśli gracie w takie tytuły jak Fortnite i PUBG Mobile, to nie instalujcie iOS 13. Nowa wersja systemu posiada błąd uniemożliwiający właściwe sterowanie widzianym na ekranie bohaterem.

W czwartek Apple wypuściło długo oczekiwany system iOS 13, który przynosi ze sobą wiele nowości, w tym także tryb Dark Mode. Wygląda jednak na to, że amerykański koncern za bardzo pospieszył się z premierą aktualizacji, gdyż zawiera parę błędów. Z tego też powodu firma musiała przyspieszyć premierę iOS 13.1, którą początkowo zaplanowano na 30 września. Aktualizacja ukaże się bowiem już w najbliższy wtorek, czyli 24 września.

Jeden z błędów znajdujących się w nowym systemie powoduje problemy z grami Fortnite i PUBG Mobile. We wspomnianych produkcjach, sterowanie postacią wymaga dotykania ekranu w określonych miejscach i to często kilkoma palcami równocześnie. Tymczasem w iOS 13 wprowadzono bardziej szczegółowe opcje edycji tekstu. Wymagają one dotknięcia ekranu trzema palcami oraz przytrzymania ich przez chwilę.

Jak nietrudno się domyśleć, nowa funkcja utrudnia zabawę. Niezliczona ilość użytkowników tych popularnych produkcji twierdzi, że nie jest w stanie grać. Rozgrywka często wymaga bowiem trzymania dwóch palców na ekranie w celu sterowania bohaterem. W tym samym czasie trzeci palec pozwala celować do przeciwników oraz wykonywać inne czynności.

Tymczasem gdy trzy palce dotkną wyświetlacza telefonu, wówczas nagle otwiera się nowe okno edycji tekstu. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że w przypadku tak dynamicznej rozgrywki, wszelkie rozproszenie uwagi kończy się śmiercią wirtualnej postaci i przegraną bitwą. Biorąc pod uwagę fakt rozpoczęcia kolejnego sezonu rozgrywek, może to być naprawdę uciążliwe.

Twórcy wspomnianych tytułów na razie niczego nie są w stanie z tym zrobić, więc gracze muszą czekać na aktualizację iOS 13.1, która pojawi się we wtorek.

Fortnite

Źródło

You may also like...