Udostępniony dziś system iOS 13 wprowadza kilka nowości

W dniu dzisiejszym na iPhone’y trafiła oficjalna wersja systemu iOS 13. Na razie nie mogą jednak pobrać jej użytkownicy modelu iPhone 6s, którzy dostaną ją nieco później.

Po wielu miesiącach testów i poprawiania błędów, iOS 13 trafiło właśnie na światowe rynki. Apple udostępniło najnowszą aktualizację systemową w oficjalnej wersji, którą mogą już pobrać niemalże wszyscy użytkownicy iPhone’ów. Niestety na razie aktualizacja nie jest jeszcze dostępna na iPhone 6s, gdyż ten model musi jeszcze trochę na nią poczekać.

Na temat zmian dostarczanych przez nowy system nie ma co się rozwodzić, gdyż wielomiesięczne testy ujawniły nam wszystkie jego sekrety. Warto jednak wspomnieć o paru kluczowych nowościach wprowadzonych przez producenta.

iOS 13 debiutuje na rynku

Największą z nich jest oczywiście tryb Dark Mode, który od pewnego czasu zaczyna trafiać do aplikacji mobilnych. Aktualizacja wprowadza go na poziomie systemu, więc producenci nie muszą już ręcznie implementować go do swych programów. Nową funkcję można włączyć ręcznie w ustawieniach telefonu lub też ustawić, by automatycznie aktywowała się po zmroku.

Drugą z nowości jest tryb klawiatury, który pozwala przesuwać palcami po literach, co powinno znacznie przyspieszyć pisanie. Zapewne będzie to wymagało przyzwyczajenia, ale na pewno spodoba się młodzieży, która porozumiewa się teraz głównie przez komunikatory mobilne.

Wprowadzono też parę zmian do Map, które w czasie rzeczywistym prezentują rozkład publicznego transportu, a także mają tryb przypominający Google Street View. W przypadku Zdjęć dodano nowe możliwości edycji fotografii, zaś Przypominacz otrzymał nowy interfejs. Oprócz tego aplikacje Find My iPhone i Find My Friends połączono w jedną nową aplikację Find My, zaś Health ma wbudowaną funkcję śledzącą cykl menstruacyjny.

Dodam, że Apple APple ma już zaplanowaną na 24 września aktualizację do iOS 13.1. Poprawka pozwoli Siri odczytywać wiadomości na głos, zaś skróty Siri będą dodane do automatyki systemu HomeKit. Nowa aktualizuje też exploita pozwalającego obejść zabezpieczenia smartfona i dostać się do zapisanych w nim kontaktów.

iOS 13

Źródło

You may also like...