Alexa pomoże prowadzić nasze Lamborghini

Lamborghini w ramach współpracy z Amazonem, wzbogaci model Huracan EVO o asystenta Alexę. Cyfrowy pomocnik będzie kontrolował niektóre funkcje auta.

Dzięki systemom Android Auto oraz Apple CarPlay, obecność w samochodach cyfrowych asystentów, nie jest niczym niezwykłym. Podczas jazdy umożliwiają odbieranie połączeń przychodzących, czytanie oraz odpowiadanie na wiadomości tekstowe, obsługują mapy itp.

Włoska firma Lamborghini również zapragnęła posiadać cyfrowych asystentów w swych sportowych autach. Nawiązała więc współpracę z Amazonem, której efektem jest wyposażenie modelu Huracan EVO w Alexę. Pomocnika zintegrowano z samochodowym systemem inforozrywki, co otwiera przed kierowcą zupełnie nowe możliwości.

Alexa oferuje bowiem nie tylko standardowe funkcje, jak sterowanie multimediami, czy też wyszukiwanie informacji w sieci. W tym wypadku potrafi także sterować pojazdem. Oczywiście nie chodzi o przejęcie kontroli nad autem i prowadzenie go w trybie autonomicznym. Tak rozwinięta ta technologia jeszcze nie jest. Asystent umożliwia natomiast kontrolowanie niektórych funkcji za pomocą głosu. W ten sposób można ustawić temperaturę klimatyzacji, podgrzewanie foteli oraz wewnętrzne oświetlenie.

To jeszcze nie wszystko, gdyż Alexę zintegrowano również z systemem Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata. To system kontrolujący tryby jazdy, umożliwiający zmianę dynamiki tego czteronapędowego auta. Użytkownik będzie więc mógł znacznie łatwiej zmienić ustawieni pojazdu, dostosowując je do warunków drogowych lub własnych preferencji.

Interakcja z asystentem, z pewnością poprawki bezpieczeństwo jazdy modelem Huracan EVO. Właściciel auta, które do 100 km/h rozpędza się w 2,9 sekundy, nie będzie musiał odrywać dłoni od kierownicy, by zmienić stację radiową, czy też obniżyć temperaturę klimatyzacji.

Alexa pojawi się jako opcjonalne wyposażenie aut Lamborghini już za kilka miesięcy.

Huracan EVO

Źródło

You may also like...