Geekbench przetestował Galaxy Note 9 z procesorem Exynos

Pojawia się coraz więcej sygnałów świadczących o tym, że premiera najnowszego flagowca Samsunga jest już coraz bliżej. Galaxy Note 9 pojawił się właśnie w benchmarku Geekbench. Jest to już kolejny benchmark testujący ten model.

Jeśli wierzyć plotkom, Samsung zamierza znacznie szybciej wprowadzić na sklepowe półki swe nadchodzące flagowce. Wszystko przez to, że obecny model Galaxy S9 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Aby więc utrzymać wyniki finansowe, producent musi przyspieszyć premiery kolejnych modeli.

Jedną z przyspieszonych premier może być Galaxy Note 9, który prawdopodobnie pojawi się już latem. Nie jest to oczywiście potwierdzone, ale też nie można tego wykluczyć. Tym bardziej że, pojawia się coraz więcej sygnałów świadczących o tym, iż sprzęt jest prawie gotowy. Smartfon pojawił się bowiem w kolejnym benchmarku i tym razem został przetestowany przez GeekBench. A sprawdzianowi poddano europejski wariant wyposażony w Exynosa 9810 i 6 GB RAM.

Procesory Samsunga zazwyczaj maja nieco lepszą wydajność w codziennym użytkowaniu, a poza tym płynniej działa na nich interfejs użytkownika. W benchmarku nowy układ również wykazał swą wyższość nad Snapdragonem 845. W przypadku testu pojedynczego rdzenia, procesor Qualcomma uzyskał wynik 2190 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni było to 8806 punktów. Jak widać Exynos jest w suchym teście nieco wydajniejszy.

Z przecieków wynika również, ze Galaxy Note 9 otrzyma wyświetlacz 6,4″, więc nieco większy od poprzedniego modelu. Będzie też bardziej pojemna bateria oraz Bixby 2.0, który w tym modelu zadebiutuje. Jest to nowa generacja cyfrowego asystenta opracowanego przez Samsunga.

Galaxy Note 9

Źródło: Geekbench.com

You may also like...