Bixby 2.0 zadebiutuje w modelu Galaxy Note 9

Zaprezentowany kilka miesięcy temu Bixby 2.0, zadebiutuje w modelu Galaxy Note 9. Z najnowszych doniesień wynika, że nowa generacja cyfrowego asystenta, stanie się sprawniejsza i będzie szybciej odpowiadać na pytania.

Bixby na razie nie jest w stanie dorównać funkcjonalnością innym cyfrowym asystentom, jak Siri czy Alexa. Inżynierowie Samsunga pracują jednak nad drugą generacją pomocnika, którego jako pierwsi będą mogli wypróbować przyszli posiadacze flagowego modelu Galaxy Note 9.

Nowa generacja o nazwie Bixby 2.0, została zapowiedziana w zeszłym roku. Z pierwszych doniesień wynikało, że producent chce przekształcić swój produkt z podstawowego cyfrowego asystenta, w inteligentne narzędzie o znacznie szerszej funkcjonalności. Teraz jednak poznaliśmy nieco więcej szczegółów tego planu.

Wizja rozwoju cyfrowego pomocnika obrany przez inżynierów Samsunga, skupia się na pięciu kierunkach: zorientowane na użytkownika, nieustanna nauka, stała obecność, ciągła pomoc oraz nieustanne bezpieczeństwo. W osiągnięciu tego pomoże usprawnienie platformy SI oraz nowe technologie.

Szczegóły usprawnień nie zostały ujawnione. Wiemy jedynie tyle, że Samsung będzie nadal rozwijał sztuczną inteligencję w pięciu ośrodkach znajdujących się w różnych częściach świata. Planuje też przejmować firmy rozwijające technologię SI i wykorzystywać ich osiągnięcia na tym polu. Zdradzono jedynie, że firma nadal będzie rozwijać ulepszone procesy językowe, zwiększy odporność na szumy co pozwoli mu lepiej rozumieć komendy, a także skróci czas reakcji.

Bixby 2.0 będzie także bazą dla nadchodzącego inteligentnego głośnika, który znacznie zwiększy popularność tej technologii. To oczywiście nie wszystko, gdyż Samsung planuje również wykorzystać cyfrowego pomocnika w wielu innych urządzeniach z kategorii elektroniki konsumenckiej.

Możliwości nowej generacji asystenta powinniśmy poznać już niebawem. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że Galaxy Note 9 pojawi się w sprzedaży pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Bixby

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...