Fitbit pokazał najnowszy smartband dla dzieci

Fitbit Ace 2 to kolejny smartband zaprojektowany dla dzieci. Producent właśnie zapowiedział nowy sprzęt, który do sprzedaży wejdzie już tego lata.

Mniej więcej rok temu firma Fitbit wprowadziła do sprzedaży pierwszy model opaski fitness zaprojektowanej z myślą o dzieciach. Smartband o nazwie Ace oferował funkcję śledzenia aktywności fizycznej oraz zachęcał swych użytkowników do ruchu na świeżym powietrzu. Nowy model jest nie tylko ładniejszy od swego poprzednika, ale też oferuje kilka dodatkowych funkcji.

Opaska będzie oferowana w żywych, przyciągających wzrok kolorach, a jego funkcjonalność jest nieco większa w porównaniu ze swym poprzednikiem.

Nowoczesny smartband musi pracować w różnych warunkach, dlatego producent zapewnił mu wodoszczelność do głębokości aż 50 metrów. Takie parametry oznaczają, że opasce nie zaszkodzi nie tylko deszcz, czy też przypadkowe zalanie napojem, ale też można się w niej kąpać, a nawet pływać. To duży postęp w porównaniu do poprzedniej generacji, która była odporna jedynie na pot oraz zachlapanie wodą. Projektanci zadbali również o odpowiednią ochronę wyświetlacza. Zapewniają ją gumowe odbojniki otaczające ekran, które zabezpieczają go przed zarysowaniami.

Fitbit Ace 2

Naturalnie w Fitbit Ace 2 nie mogło zabraknąć funkcji motywujących dzieci do aktywności fizycznej. Głównym zadaniem opaski jest motywowanie użytkownika do realizacji celu, jakim jest 60 minut fizycznej aktywności każdego dnia. W regularnych odstępach czasu urządzenie przypomina więc dziecku, że powinno odejść na chwilę od biurka i nieco się rozruszać. Rzecz jasna dziecko nie robi tego bezinteresownie, gdyż oprogramowanie motywuje poprzez nagrody. Oferuje bowiem dziecku wirtualne odznaki oraz avatary. Dodatkowym atutem są animowane tarczki zegarka, które na pewno spodobają się najmłodszym.

Fitbit Ace 2 na sklepowych półkach pojawi się już tego lata. Opaska na amerykańskim rynku będzie oferowana w cenie 69,95 dolarów.

Fitbit Ace 2

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...