Viber kolejnym komunikatorem z trybem Dark Mode

Twórcy aplikacji Viber potwierdzili udostępnienie użytkownikom trybu Dark Mode. Dzięki temu oszczędzamy baterię, zaś nasz wzrok mniej się męczy podczas korzystania z aplikacji.

W poniedziałek Facebook udostępnił nową aktualizację do aplikacji Messenger, która wprowadza od dawna oczekiwany tryb Dark Mode. Nie jest to bynajmniej jedyny komunikator dostępny na rynku, oferujący ciemny motyw. Śladem amerykańskiego portalu poszły także inne firmy, dostarczając go użytkownikom własnych aplikacji.

Kolejnym narzędziem służącym do internetowej komunikacji, który otrzymał nową opcję, jest Viber, o czym twórcy poinformowali na Twitterze. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z ciemnego motywu, musimy go ręcznie aktywować w ustawieniach aplikacji.

Funkcja naturalnie jest całkowicie opcjonalna, więc jeśli nie przypadnie nam do gustu, możemy ją wyłączyć i powrócić do poprzedniego wyglądu. Może być jednak przydatna, gdyż oszczędza baterię smartfona, a dodatkowo mniej męczy oczy, co jest szczególnie istotne wieczorami.

Viber

Źródło: Twitter.com

You may also like...