Messenger pierwszą aplikacją Facebooka z trybem Dark Mode

Użytkownicy Androida oraz iOS mogą już pobrać aktualizację komunikatora Facebook Messenger. Dostarcza im tzw. Dark Mode, czyli ciemny motyw zmniejszający zużycie energii.

Smartfony zużywają coraz więcej energii, więc producenci aplikacji postanowili ulżyć ich użytkownikom, wprowadzając do nich ciemny motyw. Ekran OLED zużywają bowiem energię głównie podczas wyświetlania jasnego obrazu. W przypadku ciemnego poszczególne piksele są po prostu gaszone, co zmniejsza zużycie energii. Wprawdzie nie jest ono jednak tak duże jak można tego oczekiwać, ale zawsze może być pomocne.

Tryb Dark Mode będzie standardowym wyposażeniem systemu Android Q, ale zanim trafi on na rynek, producenci aplikacji sami wyposażają je w ciemny motyw. Jedną z pierwszych aplikacji Facebooka która go otrzymała, jest Facebook Messenger. Kilka dni wcześniej udostępniono go niektórym użytkownikom, którzy pochwalili się tym na portalu Reddit. Dziś od dziś może z niego korzystać każdy posiadacz sprzętu z Androidem oraz iOS.

Wystarczy tylko pobrać najnowszą aktualizacje, jednak musimy pamiętać, że tryb nie jest dostępny od razu. Należy go aktywować, poprzez użycie emoji półksiężyca w nowej wiadomości lub w istniejącym wątku czatu. Dark Mode zmniejsza jasność, zachowując jednocześnie kontrast oraz ostrość obrazu. Obraz więc mniej męczy oczy szczególnie wieczorami, gdy korzystamy z telefonu przy słabszym świetle np., nocnej lampki.

Nie jest to pierwsza przydatna funkcja, którą portal wprowadził do swego komunikatora. W zeszłym roku udostępnił funkcję unsend dającą 10 minutowe okienko na cofnięcie wysłanej wiadomości.

Facebook Messenger

Źródło: Fb.com

You may also like...