Facebook Messenger udostępnił w Polsce funkcję unsend

Zgodnie z obietnicą, komunikator Facebook Messenger oferuje funkcję cofnięcia wysłanej wiadomością. Mogą z niej korzystać użytkownicy m.in., z Polski.

Parę dni temu informowałem, o zamiarze wzbogacenia komunikatora Facebook Messenger o funkcję unsend. Opcja obiecana kilka miesięcy temu, właśnie stała się dostępna. Na razie mogą z niej korzystać mieszkańcy tylko kilku wybranych krajów, takich jak Litwa, Polska, Kolumbia oraz Boliwia.

Funkcja unsend, to narzędzie stworzone w celu cofnięcia wysłanej wiadomości. Czasem bowiem zdarza się, że zrobimy błąd w wysłanym tekście lub pomylimy odbiorców wiadomości. W takich wypadkach nowa opcja będzie z pewnością bardzo przydatna. Daje nam bowiem 10 minut na skasowanie wysłanej już wiadomości. Gdy usuniemy wiadomość, pojawi się w jej miejscu niewielka ikona nagrobka, która informuje, że nadawca skasował swój wpis.

Choć wiadomość zniknie z komunikatora odbiorcy, to portal jeszcze przez jakiś czas ją zachowa. Firma wyjaśnia, że jest to konieczne po to, by w przypadku zgłoszenia prześladowania, można było poddać ją ocenie.

Funkcja unsende nie jest po to, by można było usunąć starsze wiadomości ze skrzynki odbiorcy. Facebook wciąż pracuje jednak nad nowymi opcjami, więc nie można wykluczyć, ze w przyszłości takową zaoferuje.

Facebook Messenger

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...