Składany dron Hover 2 nie rozbije się o ścianę. Potrafi samodzielnie omijać przeszkody

Zero Zero Robotics wprowadza do sprzedaży nowy model drona. Produkt nazywa się Hover 2 i został wyposażony w Snapdragona oraz funkcję omijania przeszkód.

Zero Zero Robotics wyrabia sobie coraz lepszą pozycję na rynku składanych dronów. Przedsiębiorstwo kilka lat temu wprowadziło do sprzedaży całkiem udany model Hover Camera Passport, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem klientów. Teraz stworzyło kolejną generację latającego gadżetu, która nazywa się Hover 2.

Nowy dron ma bardzo podobną konstrukcję do swego poprzednika. Również składany, co zdecydowanie ułatwia jego transport. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon, który zajmuje się obsługą systemu omijania przeszkód. Dzięki temu, latając w trybie autonomicznym i śledząc filmowany obiekt, będzie omijał gałęzie drzew lub inne obiekty, mogące go uszkodzić. Dron potrafi wykrywać przeszkody znajdujące się do 10 metrów przed nim, lecąc z prędkością do 7 m/s.

Hover 2 posiada zupełnie nową, 12 MP kamerę z sensorem 1/2.3″, którą osadzono na 2-osiowym gimbalu o zakresie ruchu od -90 do 0 stopni. Kamera posiada także elektroniczną stabilizację obrazu, nagrywając wideo w jakości 4K, przy prędkości 30 kl/s. Wyposażono ją dodatkowo w funkcję śledzenia twarzy oraz sylwetki filmowanego obiektu. Natomiast nagrania zapisywane są w 8 GB pamięci, którą przy pomocy karty microSD rozszerzymy o 128 GB.

Produkt możemy zakupić na Kickstarterze w cenie 399 dolarów. Gdy trafi do sprzedaży, wówczas trzeba będzie zapłacić za niego 699 dolarów. Jeśli więc chcecie go mieć, warto dokonać zakupu już teraz.

Hover 2

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...