Kino domowe w wydaniu Xiaomi. Nowy projektor debiutuje w sklepach

Firma Xiaomi wciąż rozszerza swą ofertę elektroniki użytkowej. Jej najnowszą propozycją jest laserowy projektor Xiaomi Mi Laser, który pojawił się na amerykańskim rynku.

Jeśli chcemy osiągnąć we własnym domu wrażenia zbliżone do kina, telewizor nie jest najlepszym pomysłem. Jest do tego zadania zwyczajnie za mały, dlatego lepszym wyjściem jest kupno projektora. Obecnie ich oferta jest bardzo bogata, a technologia, która w nich zastosowano sprawia, że wcale nie musimy mieć dużego pomieszczenia.

Jeszcze kilka lat temu, projektory musiały być ustawiane w odpowiedniej odległości od ściany, by uzyskać dużą przekątną obrazu. Dziś nie jest to konieczne, gdyż istnieją tzw. projektory krótkiego rzutu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji soczewki, możemy je ustawić przy ścianie w odległości takiej jak telewizor.

Takim projektorem jest Xiaomi Mi Laser, który wchodzi właśnie na amerykański rynek. To nowoczesny projektor krótkiego rzutu, którego wyposażono w system popularny system Android TV. Oferuje użytkownikom maksymalną przekątną obrazu wynoszącą 150″ i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Producent zastosował w nim laserową technologię ALPD, zaś odpowiednia konstrukcja soczewki sprawia, że może znajdować się już odległości 52 cm od ściany. Minimalna przekątna obrazu wynosi wówczas 80″. Natomiast jego odświeżanie możemy ustawić zarówno na 60 Hz, jak i 120 Hz. Oczywiście zapewnia też wsparcie dla HDR.

Wysoka rozdzielczość i użyteczne funkcje

Xiaomi wyposażyło go w mechaniczne ustawianie ostrości, 8-punktową korekcję trapezową, a także 16 GB dysk eMMC. Ma też inteligentną funkcję regulacji temperatury oraz funkcję automatycznego wyłączenia. Wbudowano w niego także szerokopasmowe głośniki stereofoniczne o mocy 30 W, jak również pilot z Bluetooth służący do sterowania sprzętem. Jest więc sprzętem samowystarczalnym i nie musimy go podłączać do domowego zestawu audio.

System Android TV zapewnia urządzeniu bardzo szeroką funkcjonalność, dając dostęp m.in., do sklepu Google Play. Pozwala to korzystać z różnego rodzaju aplikacji, zapewniających dostęp do treści wideo, a także gier.

Xiaomi Mi Laser oferowany jest na amerykańskim rynku w cenie 2000 dolarów. Na chwilę obecną dostaniemy go tylko w sieci Walmart.

Xiaomi Mi Laser

Xiaomi Mi Laser

Xiaomi Mi Laser

Źródło: Slashgear.com

You may also like...