Szklany panel zwiększy grubość iPhone 7s

Wiemy już, że iPhone 7s oraz jego większy brat, zostaną wyposażone w szklane panele. Taka zmiana może jednak nieco podnieść grubość nowego smartfona.

iPhone 7s nie będzie mieć daleko idących zmian w kwestii wzornictwa, jednakże pojawi się w nim nowy element. Będzie to szklany tylny panel, który pojawi się w tym modelu ze względu na możliwość bezprzewodowego ładowania sprzętu.

Najnowsze doniesienia sugerują, że nowy element pociągnie za sobą zmianę w kwestii wymiarów sprzętu. Mówiąc krótko, telefon stanie się dzięki temu grubszy o około 0,1 mm w porównaniu do swego poprzednika. Dla przeciętnego użytkownika, taka zmiana rozmiaru na pierwszy rzut oka będzie niezauważalna.

A tak wygląda porównanie wymiarów obu modeli:

iPhone 7: 138,31 mm x 67,14 mm x 7,1 mm
iPhone 7s: 138,44 x 67,27 mm x 7,21 mm

Trzeba jednak pamiętać, że nawet tak zdawałoby się mało istotna zmiana wymiarów, będzie zapewne oznaczać konieczność zakupu zupełnie nowego etui. Obecnie używane, w nowym smartfonie raczej nie będzie pasować.

Tym bardziej że, zmniejszony zostanie garb głównego aparatu, który w poprzednim modelu wymiar liczny wraz z tym elementem, miał 8,18 mm. W iPhone 7s będzie mieć natomiast 7,92 mm.

iPhone 7s

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...