Lenovo Tab P12 Pro może być ciekawą alternatywą dla iPada Pro

Lenovo szykuje kolejny tablet z dopiskiem “Pro” w nazwie. Ze względu na swe wyposażenie, model Lenovo Tab P12 Pro może jednak być faktycznie wartym uwagi sprzętem.

Rynek tabletów w ostatnich latach mocno się skurczył i ze względu na coraz mniejszy popyt na taki sprzęt, pozostało na nim jedynie kilka firm. Jedną z nich jest Lenovo, które przygotowuje nam kolejny tablet z dopiskiem “Pro” w jego nazwie. W przeciwieństwie do zeszłorocznego modelu Lenovo Tab P11 Pro, ten może być jednak faktycznie całkiem ciekawym sprzętem.

Z przecieków wynika, że zapowiedziany sprzęt będzie dysponował procesorem Snapdragon 888 5G oraz 8 GB pamięci RAM. Pamięci użytkowej, w której będzie można instalować aplikacji, pojawi się natomiast 128 GB lub 256 GB.

Nie wiemy natomiast jaki będzie rozmiar wyświetlacza, ale za to znamy jego rozdzielczość wynoszącą 2560 x 1600 pikseli. Takie parametry mogłyby sugerować 11-calowy panel, ale na razie tylko domysły.

Można go więc uznać za ciekawą alternatywę dla iPada Pro, którego ceny w polskich sklepach zaczynają się od 3899 zł.

Nie wiemy kiedy Lenovo Tab P12 Pro będzie miał swą oficjalną premierę. Lenovo Tab P11 Pro, którego ceny na polskim rynku zaczynają się od 2799 zł pojawił się w sierpniu, więc nowy model również może zadebiutować w tym miesiącu.

Sprzęt będzie dostępny z zainstalowanym systemem Android 11.

Lenovo Tab P12 Pro

Źródło

You may also like...