Galaxy S10 będzie oferowany z fabrycznym szkłem chroniącym ekran

Samsung ułatwi życie nabywcom nowego flagowca Galaxy S10 i fabrycznie wyposaży go w szkło chroniące ekran. Będzie ono objęte 3-miesięczną gwarancją producenta.

Jak wiemy jedną z największych nowości w Galaxy S10 jest czytnik linii biometrycznych. Samsung zrezygnował z instalowania sensora na tylnym panelu, który wielu użytkownikom sprawiał poważne problemy i zastąpił go nową technologia. Smartfon nie ma więc fizycznego czytnika, gdyż tym razem zainstalowano go pod szkłem wyświetlacza. Chcąc więc odblokować sprzęt, musimy dotknąć określonego miejsca na ekranie.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą jednak poważny problem. Jak pokazał najnowszy test wytrzymałości, poważniejsze rysy na wyświetlaczu sprawiają, że sensor przestaje poprawnie funkcjonować. Warto by więc postarać się o odpowiednie szkło ochronne, które zabezpieczy ekran przed uszkodzeniami.

I tu pojawia się wspomniany problem, gdyż okazuje się, że nie wszystkie szkła hartowane będą działać z tym smartfonem. Testy wykazały, że pomiędzy szkłem i ekranem powstaje niewielka kieszeń powietrza, która sprawia, że czytnik nie działa. Niektóre firmy już zareagowały na problem i zaprojektowały specjalną technologię, która sprawia, że ich szkła współpracują z nowym sensorem.

Dla potencjalnych nabywców może to być jednak spory kłopot, gdyż nie mają pewności, czy kupione szkło będzie współpracowąło z Galaxy S10. Samsung chce im zaoszczędzić problemu, dlatego zaoferuje smartfon już z fabrycznie nałożonym szkłem. Taki dodatek znajdziemy w S10 i S10+, natomiast S10e nie będzie go miał, gdyż nie posiada czytnika ultradźwiękowego.

Dodatkowe szkło będzie objęte 90-dniową gwarancją producenta. Jeśli więc coś się z nim stanie, wówczas Samsung wymieni je całkowicie za darmo. Po upływie tego terminu trzeba będzie zapłacić za nie 30 dolarów.

Galaxy S10

Źródło: Samsungmembers.com

You may also like...