Samsung wysyła swe składane wyświetlacze największym rywalom

Media donoszą, że Samsung Display wysłał właśnie próbki swych składanych wyświetlaczy do Apple i Google. Firma liczy na zdobycie kontraktu na ich dostawę.

Już w przyszłym miesiącu na sklepowe półki trafi Galaxy Fold, czyli pierwszy składany smartfon Samsunga. Koreański koncern pokłada nie tylko duże nadzieje w samym urządzeniu, ale też w jego komponentach. Wiele firm szykuje bowiem własne wersje takiego sprzętu i koreański koncern chce dostarczać im wyświetlacze.

Jak donosi koreański serwis ETnews, Samsung Display wysłał właśnie do Apple oraz Google próbki swych paneli. Nie oznacza to naturalnie, że wspomniani producenci planują stworzenie własnych składanych smartfonów. Jeśli jednak zdecydują się na taki krok, to Samsung liczy na to, że wybiorą jego wyświetlacze.

Nie są to jednak te same ekrany, które znajdą się w Galaxy Fold, gdyż panele mają 7,2-cala, a więc są o 0,1″ mniejsze niż te we flagowym sprzęcie marki.

Na razie żadna z wymienionych firm nie wyraziła planów stworzenia rywala dla Galaxy Fold. Steve Wozniak, współzałożyciel Apple uważa jednak, że jego koncern powinien mieć składany smartfon w swej ofercie. Tym bardziej że, sprzedaż iPhone’ów w ostatnim czasie jest coraz niższa, więc taki produkt mógłby bardzo pomóc.

Google z kolei wciąż próbuje uczynić ze smartfonów Pixel groźnego rywala dla produktów innych firm. Na razie jest to jednak sprzęt niszowy, więc wypuszczenie na rynek składanej jego wersji mogłoby przynieść koncernowi wiele korzyści. Tymczasem Samsung Display jest w stanie produkować rocznie 2,4 mln takich składanych wyświetlaczy, więc z łatwością zaspokoi ewentualny popyt.

składanych wyświetlaczy

Źródło: Etnews.com

You may also like...