Steve Wozniak uważa, że Apple powinno mieć składany smartfon

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple uważa, że firma powinna mieć w ofercie składany smartfon. Jego brak może sprawić, że koncern zostanie w tyle za konkurencją.

W Barcelonie mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z kilkoma modelami składanych smartfonów, takimi jak Huawei Mate X. Wiele innych firm również zapowiedziało tego typu urządzenia i w niedalekiej przyszłości planuje wprowadzić je na rynek. Wśród nich nie znajdziemy jednak Apple, co może być dużym zaskoczeniem, gdyż jego największy rywal Samsung, ma model Galaxy Fold.

Problem widzi w tym Steve Wozniak, jeden z założycieli znanego koncernu. W rozmowie z Bloombergiem wyraził obawy, że Apple może z tego powodu zostać w tyle za konkurencją. Wozniak podkreślił, że przez dłuższy czas jego firma była liderem we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych technologii, takich jak Touch ID, Face ID oraz wygodne płatności mobilne. Jednak na polu składanych smartfonów sytuacja wygląda zupełnie inaczej i to właśnie może w przyszłości wpłynąć na zainteresowanie produktami koncernu.

Gwoli ścisłości, Apple w przeszłości opatentowało kilka pomysłów na składane urządzenia, z czego niektóre są bardzo ciekawe. Nie zanosi się jednak na to, by któraś z koncepcji doczekała się przekształcenia w komercyjny produkt.

Należy jednak dodać, że firma z Cupertino nie jest jedynym producentem, który obecnie nie wyraża zainteresowania tymi urządzeniami. LG też niedawno oświadczyło, że woli poczekać i sprawdzić jak duże będzie zainteresowanie takimi smartfonami. Na razie jest bowiem zbyt wcześnie, by można było określić na ile mogą być przydatne.

Steve Wozniak

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...